Čokolády a deriváty Casa Luker

banner luker

 

Námi nabízené suroviny reprezentují prémiovou kvalitu kolumbijské čokolády CasaLuker. Jsou vyrobeny výhradně z kakaových bobů odrůdy Criollo Trinitario, která splňuje nejpřísnější standardy Fino de Aroma.

Tímto označením, které je na základě hodnotících testů udělováno organizací ICCO (International Cocoa Organization), se může prokázat jen necelých 8 % veškeré světové produkce kakaa. Z toho 76 % produkce kakaa Fino de Aroma pochází právě z Kolumbie, Ekvádoru, Venezuely a Peru a CasaLuker je jeho předním světovým producentem.

Ve srovnání s konkurencí přesně víme kdo a kde kakaové boby pěstuje a zpracovává. Klasifikace kakaových bobů, kterou ve spolupráci s CasaLuker zajišťuje výzkumný institut Cenicafé (Centro Nacional de Investigaciones de Café), garantuje jejich certifikovaný původ.

Jedná o Single Origin Chocolates tzv. jednoudrůdové plantážové čokolády z oblastí Santander, Huila, Tumaco a Arauca v té nejvyšší možné kvalitě Origin de Origin, kde i třtinový cukr použitý pro výrobu čokolády pochází vždy ze stejné plantážní oblasti jako zpracované kakaové boby.

Organické pěstování v čisté přírodě od pobřeží Tichého oceánu přes úpatí pokrytá tropickými lesy, hluboká údolí řeky Orinoco až po horská úbočí zasněžených vrcholků And, zaručuje kakaovým bobům organickou kvalitu, kterou umocňuje i organický a košér způsob jejich zpracování.

Pěstitelské výsledky, na kterých má zásluhu Výzkumné centrum kakaa Granja Luker, reprezentuje natolik vyjímečnou kvalitu kakaových bobů, že při jejich zpracování není třeba provádět proces alkalizace, který se běžně používá k neutralizaci nežádoucí kyselosti. Alkalizace se provádí pomocí silně zásaditého roztoku soli kyseliny uhličité, uhličitanu draselného (potaš), který však kromě kyselosti zbaví čokoládu i toho nejdůležitějšího co obsahuje čerstvé kakao, tj. více než 60 % flavonoidních antioxidantů.

Díky prvotřídní kvalitě kakaových bobů je celá produkce čokoládových surovin CasaLuker Fino de Aroma nealkalizovaná a je tedy oprávněna nést kromě označení All Natural Ingredients i označení 100 % Natural.

Program sociální odpovědnosti The Luker Way je obdobou Fair Trade.

 

přírodní ingredience w

Zpět do obchodu